Kochani:),
odliczamy już dni do zimowej edycji warsztatów Diakonii Muzycznej. Bardzo cieszymy się na wielkie zainteresowanie feryjną twórczością i bardzo prosimy o dotrzymanie terminu zgłoszeń ? do 23 stycznia br. Zapowiada się sporo ?atrakcji? wokalnych, muzycznych i duchowych, a to wszystko na większą chwałę Boga i pożytek Diakonii oraz ludzi, którym głosić będziemy Ewangelię przez śpiew i muzykę podczas SMAP - u w Radymnie.
Kochani:),
odliczamy już dni do zimowej edycji warsztatów Diakonii Muzycznej. Bardzo cieszymy się na wielkie zainteresowanie feryjną twórczością i bardzo prosimy o dotrzymanie terminu zgłoszeń - do 23 stycznia br. Zapowiada się sporo "atrakcji" wokalnych, muzycznych i duchowych, a to wszystko na większą chwałę Boga i pożytek Diakonii oraz ludzi, którym głosić będziemy Ewangelię przez śpiew i muzykę podczas SMAP - u w Radymnie.
Nie spuszczajcie z poziomu nauki w szkole i trzymajcie się zdrowo:)!.
Niewątpliwie, te "uwarunkowania" zapewnią nam komfort - dobry klimat wspólnotowego przebywania w "Muzycznym Wieczerniku". 
Będą z nami również nasi pasterze - ks. bp Stanisław Jamrozek (2 lutego) i ks. abp Adam Szal (4 lutego). Słowem - zbliża się czas twórczych zajęć i równie pięknych spotkań z Panem Bogiem oraz z ludźmi.
Serdecznie pozdrawiamy, posyłam mocne Boże Szczęść i... do zobaczenia:)

                                              Ks. Tadeusz Biały i Monika Brewczak  
 
 
 
Śpiewajcie Panu pieśń nową,
śpiewajcie Panu, wszystkie krainy!
Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię,
z dnia na dzień głoście Jego zbawienie!
Rozgłaszajcie Jego chwałę wśród narodów,
Jego cuda - wśród wszystkich ludów!
Bo wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały
(Psalm 96, 1-4)

Śpiewajcie Panu pieśń nową, 
śpiewajcie Panu, wszystkie krainy! 
Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię, 
z dnia na dzień głoście Jego zbawienie! 
Rozgłaszajcie Jego chwałę wśród narodów, 
Jego cuda - wśród wszystkich ludów! 
Bo wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały
                               (Psalm 96, 1-4)

warsztaty-styczen2018

 
Zapraszamy do pobrania zaproszenia "Witaj" na najbliższe Warsztaty Diakonii Muzycznej od 30 stycznia do 4 lutego 2018r. w Przemyślu.

Plik do pobrania w formacie  PDF
 
Zimowa edycja warsztatów Diakonii Muzycznej w Przemyślu
30 stycznia - 4 lutego 2018 r.

Zimowa edycja warsztatów Diakonii Muzycznej w Przemyślu 30 stycznia - 4 lutego 2018 r.

Młodych kochających śpiew i muzykę zapraszamy do posługi ewangelizacyjnej w Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej, która animuje ważne wydarzenia wiary. Zimowa edycja warsztatów formacyjno-muzycznych odbędzie się w dniach od 30 stycznia do 4 lutego 2018 r. w Przemyślu. Podczas zajęć zostanie przygotowany repertuar pieśni na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie (23-25 marca 2018). Popracujemy także nad kolejnym fragmentem muzycznej opowieści o Męczennikach z Markowej. 
Zgłoszenia do 23 stycznia 2018 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel. 608 426 226; 
Duszpasterzy, katechetów i nauczycieli prosimy, by zachęcili młodych do posługi ewangelizacyjnej w Diakonii Muzycznej (korzyść z udziału w zajęciach jest spora, wszak młodzi wracają do parafii i szkoły z nowym repertuarem i z dobrym warsztatem wokalno-muzycznym)
Informacje: www.diakmuz.pl; FB Diakonia Muzyczna.

                           W imieniu Diakonii Muzycznej 
                                                          ks. Tadeusz Biały
Kochani,
już wkrótce pojawi się więcej informacji szczegółowych odnośnie do zimowej edycji warsztatów Diakonii Muzycznej, a póki co, bardzo Was prosimy o promocję naszej twórczości i zachęcenie swoich koleżanek i kolegów do posługi ewangelizacyjnej przez śpiew i muzykę -"Niech każdy z was ma odwagę obiecać Duchowi Świętemu, że przyprowadzi jednego młodego do Jezusa Chrystusa w sposób jaki uzna za najlepszy" (Benedykt XVI - Orędzie na ŚDM w Sydney 2008). 
Posyłamy mocne Boże Szczęść:)
                                              Monika Brewczak i Ks. Tadeusz Biały
 
bal
 
wzzziemi
 
8 października. Ponad 1000 młodych z całej archidiecezji wzięło udział w Pielgrzymce Młodzieży do Archikatedry inaugurującej nowy rok pracy formacyjnej w grupach eklezjalnych. Celebracja Pielgrzymki rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty wspólnot i godziną świadectwa w auli Instytutu Teologicznego w Przemyślu. W ramach refleksyjnej godziny Diakonia Muzyczna przedstawiła fragment wokalnej opowieści o bohaterskiej postawie Rodziny Ulmów, wzmocnionej świadectwem Marii Szulikowskiej (Zgromadzenie Sługi Jezusa), autorką książki pt. "Markowskie bociany" opowiadającej o Męczennikach z Markowej.  W drugiej części świadectwo duchowej i logistycznej drogi w kierunku ŚDM w Panamie złożyła Aleksandra Grzegorzak z Brzozowa. Wiadomości z "pierwszej ręki" na temat przygotowań do Panamy przekazali ks. Grzegorz Socha i Maciej Orzechowski, moderatorzy Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Przemyskiej. Wspólną modlitwę w intencji ŚDM poprowadził i duchową drogę w kierunku Panamy otworzył bp Stanisław Jamrozek. Na zakończenie godziny świadectwa Diakonia Muzyczna wykonała hymn młodej Polski pt. "Uwierz Polsko". Po zakończonej godzinie świadectwa pielgrzymi udali się procesyjnie za  Krzyżem SMAP na Mszę św. do Bazyliki Archikatedralnej. Krzyż nieśli młodzi z Ustrzyk Dolnych w asyście dziewcząt i chłopców zrzeszonych w Armii Pana.  Procesję prowadził ks. Krzysztof Żyła i grupa śpiewająca z Ruchu Apostolstwa Młodzieży.  Źródłem i szczytem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp Stanisława Jamrozka, w asyście kilkudziesięciu księży, w tym między innymi  dekanalnych duszpasterzy młodzieży i moderatorów duszpasterstw specjalistycznych. Przed rozesłaniem Ksiądz Biskup przekazał młodym "Światło Chrystusa", aby zanieśli je do diecezjalnych, dekanalnych i parafialnych wspólnot apostolskich. Ksiądz Biskup zaprosił także młodzież na przyszłoroczną trzydniową celebrację Niedzieli Palmowej do Radymna i w okolicznościowym obrzędzie przekazał Krzyż Spotkań młodzieży z Radymna. Po zakończonej Eucharystii ks. Żyła i "ramowicze" poprowadzili jej uczestników na audiencję u św. Jana Pawła II na Plac Niepodległości, gdzie znajduje się Jego pomnik. Tu, pielgrzymi zawierzyli swoją pracę formacyjną i posługę apostolską Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża - Polaka. Pielgrzymka zakończyła się agapą podczas której żołnierze serwowali grochówkę wojskową. Archikatedralne uroczystości transmitowało Radio FARA i rejestrowała TVP Rzeszów.
 
wzziemi
 
dm12
rewers
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :