Diakonia Muzyczna prosi o finansową pomoc na wydanie swojej pierwszej płyty

Szanowni Państwo,
pragniemy podzielić się radosną wiadomością, że podczas letnich warsztatów (Przemyśl, 19-23.08.2014), Diakonia Muzyczna nagrała pierwszą płytę jako dar kanonizacyjny dla Jana Pawła II. Teraz chcemy ją wydać, by - z przesłaniem ewangelicznym - dotrzeć do szerszego grona ludzi młodych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ta szlachetna inicjatywa, związana jest z dodatkowymi kosztami, których sami  nie  jesteśmy w stanie "udźwignąć".  W związku z tym ośmielam się - w imieniu młodych artystów - prosić Państwa o finansowe wsparcia naszego przedsięwzięcia, adresowanego do młodzieży.
Będziemy wdzięczni za dobry gest. Ewentualną darowiznę można przelać na konto Kurii Metropolitalnej, Plac Katedralny 4a, 37-700 Przemyśl; PKO BP SA II O/ Przemyśl - nr 48 1020 4274 0000 1202 0025 1777 - z dopiskiem Diakonia Muzyczna - płyta.  NIP 795-17-49-066, REGON 040016820
Pozostajemy z wyrazami należnego szacunku i życzymy Szczęść Boże!

                                                            ks. Tadeusz Biały
                                 Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej
                                          e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; kom. 608 426 226
 

 
ulotka_DA2014z
 
ulotka_DA2014w
 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Eweliny Patlewicz

DSC04502

 
Aleksandra  Zabłocka - laureatką I miejsca Festiwalu Piosenki Religijnej - Przemyśl 2014.

W minioną sobotę - 27 września 2014 r. - w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, odbył się XXI Festiwal Piosenki Religijnej.  Miło nam jest podzielić się radosną wiadomością, że pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Zabłocka, posługująca w Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej, a na co dzień w Scholi przy parafii Ducha Świętego w Przeworsku. Ola, w pięknym stylu, wykonała dwa utwory: "Dzień Zmartwychwstania" oraz "W cieniu Twoich rąk". Gratulujemy:)!.

                                                     Ks. Tadeusz Biały
                                Monika Brewczak  i  Anna Antoniewska-Dubiel
Ps.
Przemyski Festiwal Piosenki obfitował także w mocne akcenty "diakonijne", wszak posługę wolontariatu za kulisami Festiwalu podjęły dziewczęta z Diakonii Muzycznej: Karina Balicka, Weronika Cisek, Patrycja Lechocińska, Joanna i Małgorzata Pętlak oraz Joanna Kata, pedagog Diakonii - bardzo dziękujemy:)!
 
23 sierpnia w Przemyślu (Bursa Szkolna dla Dziewcząt, ul. Chopina 1) zakończyły się, trwające od 19 sierpnia br., Letnie Warsztaty Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. W zajęciach uczestniczyła prawie stu osobowa grupa dziewcząt i chłopców. Zajęcia muzyczne prowadzili dr Monika Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej, Bartłomiej Kalinka, kierownik sekcji muzycznej Diakonii oraz Grażyna Winiarz, Chór "Jednego serca, jednego ducha". Młodzi artyści pielęgnowali również duchową drogę, poprzez udział w celebracjach eucharystycznych z konferencjami ascetycznymi i w celebracji Sakramentu Pojednania. Moderatorami duchowej drogi byli ks. prał. Jan Stanisz, spowiednik Diakonii oraz ks. Tadeusz Biały z grupą pedagogów i animatorów - s. Iwoną Bołoz (felicjanka), Joanną Kata, Aliną Janduła i Eweliną Patlewicz. Puentę warsztatów stanowiła sesja nagraniowa, dzięki której powstała pierwsza płyta Diakonii Muzycznej - dar kanonizacyjny młodych artystów dla Jana Pawła II. Na krążku znajdzie się 18 utworów, jak przystało na osiemnaste urodziny Diakonii Muzycznej, które przypadają w dniu 23 listopada 2014 roku - w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji planowany jest urodzinowy Koncert, także z udziałem osób, które w minionych latach posługiwały w Diakonii Muzycznej.
Kolejna, jesienna edycja warsztatów formacyjno-muzycznych odbędzie się w Przemyślu, w dniach 10-12 października 2014 roku.  Podczas zajęć zostanie przygotowany repertuar pieśni, którymi modlić się będziemy podczas Pielgrzymki Młodzieży do Archikatedry, inaugurującej nowy rok pracy formacyjnej w grupach eklezjalnych i z okazji Dnia Papieskiego (12.10.2014). W czasie tego wydarzenia wiary nastąpi również uroczyste otwarcie drogi w kierunku Światowych Dni Młodych w Krakowie (26-30 lipca 2016 r.).
 
Kochani,
majowo czyli pięknie pozdrawiamy całą Załogę Diakonii Muzycznej, ze szczególnym wskazaniem na tych, którzy posługiwali - wokalnie i muzycznie - podczas Dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II i za 50 lat kapłaństwa ks. abp Józefa Michalika (Przemyśl, 16-17 maja 2014). Wdzięcznie uśmiechamy się do dyskretnego DARCZYŃCY - za piękne kwiaty we włosach naszych dziewcząt:).
Na "ostatnią prostą"  roku szkolnego i akademickiego posyłamy mocne Boże Szczęść i już bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na wakacyjną edycję warsztatów formacyjno-muzycznych, którą planujemy w drugiej połowie sierpnia - dokładny termin i miejsce warsztatów podamy w najbliższym czasie.
Pozdrawiamy Waszych Rodziców i pozostajemy z radosną nadzieją na twórcze - wakacyjne spotkanie.
                                 Anna Antoniewska - Dubiel
                                 Monika Brewczak
                                 Ks. Tadeusz Biały

DSC_0055 DSC_0115
DSC_0159 DSC_0030

 
dm12
rewers
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :