cecyliaKochani,
dzisiaj czwartek 22 listopada - w liturgii wspominamy św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Święta Cecylia to również patronka Diakonii Muzycznej. Naszej twórczości przyświeca motto: Kto dobrze śpiewa, ten dwa razy się modli - to dobrze w znaczeniu, że chodzi nie tylko o poprawne zaśpiewanie pieśni nutka po nutce, ale również w znaczeniu usposobienia serca.(Z mego serca płynie piękne słowo, pieśń moją śpiewam królowi - Psalm 45).

W liturgiczne wspomnienie św. Cecylii postarajmy się - jako wspólnota Diakonii Muzycznej - przeprowadzić rozśpiewkę swojej duszy. Jeśli to możliwe, weźmy dzisiaj udział we Mszy św., a o godz. 20.00 w swoich mieszkaniach uklęknijmy do modlitwy wieczornej, dodając do niej dziesiątek różańca świętego - Nawiedzenie św. Elżbiety plus Magnificat (Wielbi dusza moja Pana).

W tej godzinie jedności pomódlmy się za naszych księży biskupów - Ks. abpa Józefa Michalika Ks. bpa Adama Szala, za naszych muzyków i pedagogów oraz za siebie nawzajem - za całą Diakonię Muzyczną i dzieła ewangelizacyjne (patrz kalendarium Diakonii 2012/2013). Niech św. Cecylia wyprasza nam u Pana Boga potrzebne łaski, byśmy z nowym zapałem i radośnie, także pięknym życiem chrześcijańskim śpiewali Panu nową pieśń.

Pozdrawiam całą Załogę Diakonii Muzycznej
i przesyłam mocne Boże Szczęść!

 Ks. Tadeusz Biały

 

26 września w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbył się Koncert Arii i Pieśni w wykonaniu dr Moniki Brewczak (dyrygent Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej) oraz połączonych chórów sanockich "Animato" i "Soul". Artystom akompaniowali na fortepianie Jerzy Kuńczyk, nauczyciel fortepianu w PSM w Sanoku i Bartosz Kalinka, muzyk Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. W programie Koncertu znalazły się najpiękniejsze utwory A. Vivaldiego, Ch. Gounoda, A. Dworaka. M. Lorenca, W. Kilara i A. L. Webera. Bardzo cieszymy sie, że wiele osób posługujących w Diakonii Muzycznej przybyło na Koncert, by oklaskiwać artystów na czele z panią Moniką. Młodym artystom szczerze gratulujemy i przesyłamy mocne Boże Szczęść!  Już bardzo się cieszymy na warsztaty formacyjno - muzyczne w Przemyślu (12-14.10.2012) i raz jeszcze serdecznie Was zapraszamy do pięknej twórczości.

 Anna Antoniewska - Dubiel
Ks. Tadeusz Biały

 

W niedzielę 24 czerwca 2012 r. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu o godz. 11.30 odbywały się uroczystości związane z 70 rocznicą święceń kapłańskich ks. abp Ignacego Tokarczuka. Przed Jubileuszową Mszą Świętą ks. abp Józef Michalik ogłosił decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI o   przyznanych odznaczeniach dla świeckich i duchownych osób archidiecezji przemyskiej, jako wyraz wielkiego uznania dla ich twórczego zaangażowania eklezjalnego. Miło nam poinformować, ze wśród odznaczonych znalazła się p. Monika Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej, która otrzymała Papieski Medal "Benemerenti" (dobrze zasłużony dla Kościoła). Pani Monika odebrała medal z rąk ks. abp Józefa Michalika w towarzystwie swego męża Marka oraz trójki wspaniały synów: Maksymiliana (5 miesięcy), Michała (6 lat) oraz Mateusza (12 lat). Pani Moniko - gratulujemy!

Ks. Tadeusz Biały

 

Pozdrawiam całą Załogę Diakonii Muzycznej z radosną informacją, że w piątek - 26 listopada br., o godz. 18.00 - w Lesku (Synagoga) odbędzie się wielki "Koncert Doktorski" pani Moniki Brewczak. Wszystkich posługujących w Diakonii prosimy o modlitewne wsparcie naszej Pani Dyrygent, a mieszkających w Lesku i w okolicy o udział w Koncercie.

Pani Moniko - gratulujemy kolejnych osiągnięć intelektualnych i artystycznych. Boże Szczęść!

                                                                                                 Ks. Tadeusz Biały

 
dm12
rewers
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :