Kochani,
w klimatach Oktawy Bożego Ciała przywołujemy majowe warsztaty Diakonii Muzycznej oraz Wieczór Chwały w Przemyślu (23-24 maja 2015) z adoracją świętych znaków ŚDM. Kolejny raz wyszliśmy z  naszego Wieczernika (Bursa), aby w mocy Ducha Świętego zaświadczyć, że Panem jest Jezus. Bardzo się cieszymy, że przez posługę w Diakonii Muzycznej stajemy się narzędziem nowej ewangelizacji w świecie, który dzisiaj coraz częściej niedowierza. Na wspomnienie Wieczoru Chwały publikujemy zdjęcia, które nadesłała nam pani Dorota Lasota. Dziękujemy:)
(zdjęcia?)

Kochani,
w klimatach Oktawy Bożego Ciała przywołujemy majowe warsztaty Diakonii Muzycznej oraz Wieczór Chwały w Przemyślu (23-24 maja 2015) z adoracją świętych znaków ŚDM. Kolejny raz wyszliśmy z  naszego Wieczernika (Bursa), aby w mocy Ducha Świętego zaświadczyć, że Panem jest Jezus. Bardzo się cieszymy, że przez posługę w Diakonii Muzycznej stajemy się narzędziem nowej ewangelizacji w świecie, który dzisiaj coraz częściej niedowierza. Na wspomnienie Wieczoru Chwały publikujemy zdjęcia, które nadesłała nam pani Dorota Lasota. Dziękujemy:)
IMGP1219

Mijający rok szkolny i duszpasterski był szczególnie obfity w ewangeliczne projekty oraz wydarzenia wiary, które udało nam się zrealizować i animować Bogu na chwałę - ludziom na pożytek (warsztaty: sesja nagraniowa, 19-23 sierpnia 2014; edycja jesienna, 10-12 października 2014; edycja urodzinowa <osiemnastka>,  21-23 listopada 2014; edycja zimowa, 2-8 lutego 2015;  SMAP, 27-29 marca 2015; edycja wiosenna,  23-24 maja 2015). 
Pragniemy Wam bardzo gorąco podziękować za to eklezjalne zaangażowanie, także waszym Rodzicom, których modlitewne towarzyszenie i obecność podczas warsztatowych finałów bardzo sobie cenimy. Wdzięcznie uobecniamy wszystkich Pedagogów Diakonii oraz dyskretnego Darczyńcę w Jego hojnej pomysłowości. 
Na zbliżający się czas wakacji dedykujemy słowa wyjęte z Pisma św.: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu (Mk 6, 31-32).
Posyłamy mocne Boże Szczęść i ... do zobaczenia na pielgrzymkowych, rekolekcyjnych i rekreacyjnych szlakach, a po wakacjach na warsztatach Diakonii Muzycznej. Najbliższe już w październiku (9-11.10.2015) - w roku bezpośredniego przygotowania do ŚDM w Polsce, ze wskazaniem na Dni w Diecezji, z udziałem tysięcy pielgrzymów z całego świata, którzy w drodze do Krakowa zatrzymają się na kilka dni w archidiecezji przemyskiej (20-25 lipca 2016). Przed nami piękna twórczość formacyjno-muzyczna, podczas której przygotujemy repertuar pieśni (w różnych językach), na czekające nas wydarzenia wiary w roku duszpasterskim 2015/2016. 

Monika Brewczak
Anna Antoniewska-Dubiel
Ks. Tadeusz Biały

 

 

DSC_0194-1


Szanowni Państwo,
dzielimy się radością z nagrania i wydania płyty Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej pt "W Jego imię idź". Krążek jest swego rodzaju dokumentem i przedłużeniem Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej, wszak zawiera 17 utworów, którymi modlimy się podczas SMAP. Płyta zawiera również śpiewnik z akordami. Warto więc wracać do tych pięknych klimatów i przyozdabiać nimi prozę codzienności ... 
Płytę można nabyć w biblioteczce Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej składając ofiarę zł. 20, kontakt: ks. Tadeusz Biały email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; kom. 608 426 226
Będzie nam bardzo miło, jeśli Państwo zechcą posłuchać naszej wokalnej i muzycznej twórczości.

                    
                                                                                        Ks. Tadeusz Biały, Monika Brewczak
                                           Grażyna Winiarz, Bartłomiej Kalinka i Anna Antoniewska Dubiel

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Brzozowie 27-29.03.2015r.
Foto: Ewelina Patlewicz

DSC07755

 
29 marca w Brzozowie zakończyło się, trwające od 27 marca br. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, któremu przyświecało hasło "Błogosławieni czystego serca" (Mt 5,8). W trzydniowej celebracji Niedzieli Palmowej wzięło udział prawie 5 tysięcy młodych, a we Mszy św. Niedzieli Palmowej w Rynku Miasta, pod przewodnictwem abp Józefa Michalika, w asyście bpa Adama Szala, bpa Stanisława Jamrozka i kilkudziesięciu duszpasterzy, uczestniczyło prawie 8 tysięcy wiernych. Liturgię centralnych nabożeństw animowała Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej (140 osób) pod batutą dr Moniki Brewczak. Uczestnicy Spotkania podejmowali także rozmowy w 15- osobowych grupach dzielenia. Posługę liderów w małych grupach pełniło 182 animatorów, w tym  z Ruchu Apostolstwa Młodzieży - 83, z Ruchu Światło-Życie - 42, klerycy z WSD  - 30, z żeńskich zgromadzeń zakonnych - 18,  z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - 6 i z Liturgicznej Służby Ołtarza - 3. Ewangelizacyjną posługę podjęła także - w 50 osobowym składzie - Szkoła Nowej Ewangelizacji, pod opieką ks. Łukasza Nycza i ks. Mateusza Rutkowskiego, zaś służbę porządkową i medyczną pełniło ponad 130  harcerzy i ratowników PCK, pod kierownictwem ks. Marka Dudy i ks. Pawła Kaszuby. Na zakończenie Spotkania, wszyscy uczestnicy przyjęli znak misji - swego rodzaju kartę kredytową z wizerunkiem Krzyża Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej (rewers) i z tekstem Ośmiu Błogosławieństw (awers). Znak misji ma przypominać, że Chrystus mocą Krzyża, spłacił dług starodawnej winy i wyprowadził nas z niewoli grzechu do życia w łasce. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli. (Ga 5, 1).
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich Warsztatów formacyjno-muzycznych w Przemyślu.
Fotografie wykonała Ewelina Patlewicz.

DSC07659
 
8 lutego w Przemyślu (Bursa Szkolna dla Dziewcząt, ul. Chopina 1) zakończyły się, trwające od 2 lutego br., warsztaty formacyjno-muzyczne Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. W zajęciach uczestniczyło 115 dziewcząt i chłopców. Podczas warsztatów Diakonia przygotowała repertuar pieśni, którymi modlić się będziemy na Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Brzozowie  (27-29 marca 2015) i podczas Wieczoru Chwały w Przemyślu (24 maja 2015). Zajęcia muzyczne prowadziła dr Monika Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej we współpracy z Grażyną Winiarz  (Chór Jednego Serca, Jednego Ducha) i Bartłomiejem Kalinką (kierownik sekcji muzycznej Diakonii). Młodzi artyści pielęgnowali również duchową drogę w kierunku SMAP w Brzozowie i w kierunku ŚDM w Krakowie (2016), poprzez udział w celebracjach eucharystycznych z konferencjami formacyjnymi, w celebracji Sakramentu Pojednania czy w adoracji krzyża. Moderatorem duchowej drogi był ks. Tadeusz Biały z grupą pedagogów i animatorów: s. Jadwigą Marszałek (służebniczka), s. Rut Koczarga (sercanka), p. Martą Oleszczuk (Sługa Jezusa), Eweliną Patlewicz i Maciejem Lechem oraz Maciejem Orzechowskim i Anną Antoniewską-Dubiel, którzy czuwali nad logistyką całego przedsięwzięcia. Młodych artystów,  zebranych na warsztatach, odwiedził i modlił się z nimi bp Stanisław Jamrozek. Warsztaty zakończyły się koncelebrowaną Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył bp Adam Szal, w asyście m. in. ks. prał. Jana Stanisza, spowiednika Diakonii i ks. prał. Mieczysława Rusina, proboszcza Katedry. We Mszy św. uczestniczyli parafianie oraz rodzice młodych artystów, a także pianistka Micho Kurihara z Japonii, która pracuje w polskiej ambasadzie w Tokio i zajmuje się promocją polskiej kultury. W darach ofiarnych przyniesiono m. in. nagraną przez Diakonię płytę pt. "W Jego imię idź", jako dar kanonizacyjny dla Jana Pawła II. Po zakończonej Eucharystii, Diakonia Muzyczna dzieliła się ewangelią w piosence, prezentując "dorobek" tygodniowej twórczości. Podczas Koncertu, jeden z utworów pt. "Hosanna" zaśpiewała wraz z Diakonią pani Micho Kurihara, oczywiście po japońsku.  Koncert został dedykowany rodzicom i dobroczyńcom, ze wskazaniem na dyskretnego Darczyńcę, który, kolejny raz, obdarował uczestników warsztatów, 12 kilogramowym tortem. Dobrze wykorzystany czas modlitewnego, wokalnego i muzycznego "Wieczernika" podniósł ku górze, zarówno serca jak i głosy artystów, dzięki czemu Diakonia Muzyczna postawiła ważny krok w kierunku posługi ewangelizacyjnej w Brzozowie i w kierunku ŚDM w Krakowie, czego wyrazem były zaprezentowane hymny SMAP-u pt. "Czyste serce" i ŚDM pt. "Błogosławieni miłosierni".
 
Kochani,
publikujemy świadectwo p. Kingi Łanuszki - Rębacz z Krakowa, które nadesłała nam (12.12.2014 - w "imieniny miesiaca"). Pani Kinga, uczestniczyła w urodzinowej edycji warsztatów formacyjno-muzycznych w Przemyślu (21-23 listopada br.), wszak - jako studentka filologii angielskiej w Kolegium Nauczycielskim Języków Obcych w Przemyslu - włączyła się w posługę ewangelizacyjną w Diakonii Muzycznej, z chwilą jej "narodzin" (18 lat temu). Pani Kindze bardzo dziekujemy za świadectwo wiary i poslugi, zaś wszystkim aktualnie posługującym w Diakonii Muzycznej życzymy dobrej lektury - skrzydeł w głoszeniu Radosnej Nowiny, przez śpiew i muzykę. Boże Szczęść:).

"Sławcie Pana, sławcie Pana
Wzywajcie Jego Imienia..."

Wciąż brzmią w mym uchu melodie spotkania
Wciąż drżą w mym sercu wzruszeń kołysania
niezapomniane....

Śpiew i modlitwa, radość i rozmowy
W tchnieniu przeszłości i w świetle odnowy
niepowtarzalne......

Dłonie pełne czarów Bartka i Moniki
Tenorów wibracje, sopranów słowiki
nietuzinkowe.......

I powrót do źródeł i wspomnień kolory
I Bóg, co wyznaczać pragnie życia tory
nieskończoności......

I tak w Duchu Świętym działa Duszek Biały :-)
I tak od lat tylu śpiewem drąży skały
Serc Ludzi liczby niezmierzone......

Duszek i Diakonia niczym jedno ciało
Jedno bez Drugiego żyć by nie umiało
nierozłączni....

Szepcze więc dziś serce a w sercu - SPOTKANIE
Jak dobrze za Wszystko dziękować Ci Panie....


Kinga Łanuszka - Rębacz
 

Pełni wdzięczności za wspólnie spędzony czas świętowania jubileuszu 18 lat postania naszej Diakonii, wspólną modlitwę i piękną wielopokoleniową twórczość na chwałę Bożą, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego radosnego wydarzenia.
Fotografie zostały wykonane przez Ewelinę Patlewicz, Agatę Łamasz i Jacka Dubiela

DSC05170

 
dm12
rewers
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :