21 lutego w Przemyślu (Bursa Szkolna dla Dziewcząt, ul. Chopina 1) zakończyły się, trwające od 15 lutego br., warsztaty formacyjno-muzyczne Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. Zajęcia muzyczne prowadziła dr Monika Brewczak (dyrygent Diakonii) we współpracy z Grażyną Winiarz  (Chór Jednego Serca, Jednego Ducha) i Bartłomiejem Kalinką (kierownik sekcji muzycznej Diakonii). Podczas warsztatów został przygotowany repertuar pieśni, którymi modlić się będziemy podczas dwudniowej celebracji Niedzieli Palmowej w Przemyślu (19-20 marca 2016) i projekt muzyczny, także w wersji angielskiej na ŚDM Dni w Diecezji (20-25 lipca 2016). Młodzi artyści pielęgnowali również duchową drogę w kierunku tych wydarzeń wiary poprzez udział w celebracjach eucharystycznych z konferencjami formacyjnymi, w celebracji Sakramentu Pojednania czy w adoracji krzyża. Moderatorem duchowej drogi był ks. Tadeusz Biały z grupą pedagogów i animatorów: s. Jadwigą Marszałek (służebniczka), Karoliną Molenda, Eweliną Szewczyk i Krystianem Szewczykiem. Nad logistyką warsztatów czuwała Anna Antoniewska-Dubiel. Młodych artystów odwiedził i modlił się z nimi bp Stanisław Jamrozek. Warsztaty zakończyły się koncelebrowaną Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył ks. prał. Mieczysław Rusin, proboszcz parafii w asyście m. in. ks. prał. Jana Stanisza, spowiednika Diakonii oraz ks. Macieja Fladera, wikariusza i dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji AP. We Mszy św. uczestniczyli również rodzice młodych posługujących w Diakonii. Po zakończonej Eucharystii, Diakonia Muzyczna dzieliła się ewangelią w piosence prezentując ?dorobek? tygodniowej twórczości. Koncert został dedykowany rodzicom i dyskretnemu Darczyńcy, który obdarował uczestników warsztatów 10 kilogramowym tortem. Dobrze wykorzystany czas modlitewnego, wokalnego i muzycznego ?Wieczernika? podniósł ku górze serca i głosy artystów, dzięki czemu Diakonia Muzyczna postawiła ważny krok w kierunku posługi ewangelizacyjnej w nadchodzących wydarzeniach wiary w przemyskim Ein Karim.
21 lutego w Przemyślu (Bursa Szkolna dla Dziewcząt, ul. Chopina 1) zakończyły się, trwające od 15 lutego br., warsztaty formacyjno-muzyczne Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. Zajęcia muzyczne prowadziła dr Monika Brewczak (dyrygent Diakonii) we współpracy z Grażyną Winiarz  (Chór Jednego Serca, Jednego Ducha) i Bartłomiejem Kalinką (kierownik sekcji muzycznej Diakonii). Podczas warsztatów został przygotowany repertuar pieśni, którymi modlić się będziemy podczas dwudniowej celebracji Niedzieli Palmowej w Przemyślu (19-20 marca 2016) i projekt muzyczny, także w wersji angielskiej na ŚDM Dni w Diecezji (20-25 lipca 2016). Młodzi artyści pielęgnowali również duchową drogę w kierunku tych wydarzeń wiary poprzez udział w celebracjach eucharystycznych z konferencjami formacyjnymi, w celebracji Sakramentu Pojednania czy w adoracji krzyża. Moderatorem duchowej drogi był ks. Tadeusz Biały z grupą pedagogów i animatorów: s. Jadwigą Marszałek (służebniczka), Karoliną Molenda, Eweliną Szewczyk i Krystianem Szewczykiem. Nad logistyką warsztatów czuwała Anna Antoniewska-Dubiel. Młodych artystów odwiedził i modlił się z nimi bp Stanisław Jamrozek. Warsztaty zakończyły się koncelebrowaną Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył ks. prał. Mieczysław Rusin, proboszcz parafii w asyście m. in. ks. prał. Jana Stanisza, spowiednika Diakonii oraz ks. Macieja Fladera, wikariusza i dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji AP. We Mszy św. uczestniczyli również rodzice młodych posługujących w Diakonii. Po zakończonej Eucharystii, Diakonia Muzyczna dzieliła się ewangelią w piosence prezentując "dorobek" tygodniowej twórczości. Koncert został dedykowany rodzicom i dyskretnemu Darczyńcy, który obdarował uczestników warsztatów 10 kilogramowym tortem. Dobrze wykorzystany czas modlitewnego, wokalnego i muzycznego "Wieczernika" podniósł ku górze serca i głosy artystów, dzięki czemu Diakonia Muzyczna postawiła ważny krok w kierunku posługi ewangelizacyjnej w nadchodzących wydarzeniach wiary w przemyskim Ein Karim.
 
Pielgrzymka do Włoch w Roku Miłosierdzia (12-19 kwietnia 2016)
Parafia pw. św. Antoniego w Przemyślu (Ojcowie Reformaci) organizuje w dniach 12-19 kwietnia 2016 r. Pielgrzymkę do Włoch w Roku Miłosierdzia. 
W programie między innymi: Wenecja Padwa, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte S'Angelo, Pietrelcina, Rzym, Watykan i Asyż. W Rzymie nastąpi uroczysta celebracja przejścia przez Bramę Miłosierdzia. Zapisy przyjmuje  O. Zbigniew ofm, klasztor O. Reformatów, ul. Jagiellońska 2,  tel. 515 124 275;
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Ostatnich Uroczystości autorstwa Eweliny Patlewicz oraz Kleryka Artura Ochaba, bardzo dziękujemy autorom za wykonanie i udostępnienie zdjęć.  

DSC_0046 
 
Kochani,
w klimacie podniosłej i radosnej inauguracji nowego roku formacyjnego we wspólnotach eklezjalnych (niedziela, 11.10.2015) pozdrawiamy całą Załogę Diakonii Muzycznej:), z wyrazami uznania i wdzięczności za twórczy wysiłek, w tak krótkim czasie? Bogu na chwałę i ludziom na pożytek.
W takich samych klimatach przywołujemy naszego DYSKRETNEGO DARCZYŃCĘ:), który ? jak zawsze - wykazał się znakomitym pomysłem i obdarował kwiatami Diakonię Muzyczną. Dziękujemy za ten dyskretny gest, a jednocześnie bardzo przepraszamy,  że kwiaty nie zakwitły we włosach naszych dziewcząt - kładziemy to na karb programowego pośpiechu. Refleksja przyszła już w trakcie uroczystości, dlatego chwilę po ich zakończeniu, grupa wychowawców złożyła kwiaty pod Krzyżem Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej, wniesionym w uroczystej procesji do Bazyliki Archikatedralnej.
?a na przyszłość obiecujemy się poprawić:)
Posyłamy mocne Boże Szczęść, także dla waszych Rodziców:)
Ks. Tadeusz Biały
Monika Brewczak, Anna ? Antoniewska Dubiel
Ps.
W piątek, 16 października 2015 r. o godz. 16.45 w TVP 1 program ?Czekamy na ŚDM?, a w nim relacja z Pielgrzymki Młodzieży do Archikatedry w Przemyślu (11.10.015).
Kochani,
w klimacie podniosłej i radosnej inauguracji nowego roku formacyjnego we wspólnotach eklezjalnych (niedziela, 11.10.2015) pozdrawiamy całą Załogę Diakonii Muzycznej:), z wyrazami uznania i wdzięczności za twórczy wysiłek, w tak krótkim czasie ... Bogu na chwałę i ludziom na pożytek. 
W takich samych klimatach przywołujemy naszego DYSKRETNEGO DARCZYŃCĘ:), który - jak zawsze - wykazał się znakomitym pomysłem i obdarował kwiatami Diakonię Muzyczną. Dziękujemy za ten dyskretny gest, a jednocześnie bardzo przepraszamy,  że kwiaty nie zakwitły we włosach naszych dziewcząt - kładziemy to na karb programowego pośpiechu. Refleksja przyszła już w trakcie uroczystości, dlatego chwilę po ich zakończeniu, grupa wychowawców złożyła kwiaty pod Krzyżem Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej, wniesionym w uroczystej procesji do Bazyliki Archikatedralnej. 

 ... a na przyszłość obiecujemy się poprawić:)

Posyłamy mocne Boże Szczęść, także dla waszych Rodziców:)

                                                                               Ks. Tadeusz Biały
                                                                               Monika Brewczak,
                                                                        Anna - Antoniewska Dubiel

Ps.
W piątek, 16 października 2015 r. o godz. 16.45 w TVP 1 program "Czekamy na ŚDM", a w nim relacja z Pielgrzymki Młodzieży do Archikatedry w Przemyślu (11.10.015).
 kwiatym   kwiaty1m
 
ulotka_10x15_2
 
Jasnogórska  Pani, Tyś naszą Hetmanką
Polski Tyś Królową i najlepszą Matką
Kochani,
w pięknej atmosferze zakończonej - 15 lipca br. - Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, bardzo serdecznie pozdrawiamy całą Załogę Diakonii Muzycznej. Miło było spotkać wielu naszych i usłyszeć  w drodze do Częstochowy ? cieszymy się, że podejmowaliście posługę animacji wokalnej i muzycznej w swoich grupach pielgrzymkowych, także na Jasnej Górze (grupa św. Brata Alberta).
Do wakacyjnych pozdrowień dołączamy mapę najbliższych inicjatyw duszpasterskich, ze wskazaniem na jesienną edycję warsztatów formacyjno-muzycznych (9-11 października 2015).
Zapraszamy także do naszego międzynarodowego miasteczka ?Ein Karim?  na www.mlodziez.przemyska.pl - warto go odwiedzić i polecić innym, wszak ŚDM w Polsce już tuż, tuż?
Życzymy pięknych wakacji i posyłamy słoneczne Boże Szczęść:)
Monika Brewczak
Anna Antoniewska-Dubiel
ks. Tadeusz Biały
Jasnogórska  Pani, Tyś naszą Hetmanką 
Polski Tyś Królową i najlepszą Matką
Kochani,
w pięknej atmosferze zakończonej - 15 lipca br. - Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, bardzo serdecznie pozdrawiamy całą Załogę Diakonii Muzycznej. Miło było spotkać wielu naszych i usłyszeć  w drodze do Częstochowy - cieszymy się, że podejmowaliście posługę animacji wokalnej i muzycznej w swoich grupach pielgrzymkowych, także na Jasnej Górze (grupa św. Brata Alberta). 
Do wakacyjnych pozdrowień dołączamy mapę najbliższych inicjatyw duszpasterskich, ze wskazaniem na jesienną edycję warsztatów formacyjno-muzycznych (9-11 października 2015).
Zapraszamy także do naszego międzynarodowego miasteczka "Ein Karim"  na www.mlodziez.przemyska.pl - warto go odwiedzić i polecić innym, wszak ŚDM w Polsce już tuż, tuż ...

Życzymy pięknych wakacji i posyłamy słoneczne Boże Szczęść:)  


                                                                      Monika Brewczak
                                                        Anna Antoniewska-Dubiel
                                                                       ks. Tadeusz Biały
 
dm12
rewers
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :