Jak piękne są stopy zwiastuna radosnej nowiny (por. Iz 52,7)
 krosno1

foto: www.krosno24.pl

Dwadzieścia lat po wizycie Jana Pawła II w Dukli i w Krośnie (9-10.06.1997)  przywołuję powyższe zdanie wyjęte z Księgi Proroka Izajasza, wszak było ono mottem modlitewnego czuwania młodzieży na krośnieńskim lotnisku, w Wigilię  przyjazdu Ojca Świętego (9.06.2017). Czuwanie zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a modlitewną noc animowała Diakonia Muzyczna - młodzieżowy chór liczący wówczas prawie 300 osób, pod batutą ks. dr Tadeusza Bratkowskiego.

Do tej świętej nocy młodzi artyści przygotowywali się prawie przez rok, biorąc udział w warsztatach formacyjno-muzycznych (jesień 1996; ferie zimowe 1997; wiosna 1997; tygodniowe zgrupowanie w Krośnie Polance - jego puentą była animacja nocy czuwania).

Modlitewne czuwanie stanowiło swego rodzaju duszę krośnieńskich uroczystości, która entuzjastycznie zagrała ? odezwała się o poranku dnia następnego, gdy Ojciec Święty przybył na lotnisko (10.06.2017). Wówczas z ołtarza głównego "posłaliśmy" iskierkę ewangelicznej radości, która rozpaliła ogień wiary i niezwykłej spontaniczności tłumów zgromadzonych na płycie lotniska. Papież, przejeżdżając wzdłuż sektorów dosłownie tonął w morzu uniesionych rąk, łopoczących flag i transparentów. Z tym kolorowym falującym morzem polskich i papieskich chorągiewek, znakomicie korespondowały ewangelizacyjne okrzyki (akty strzeliste) - Jezus żyje, Jezus Panem, Jezus Królem i bardzo radosny śpiew piosenki: To mój Pan wiele mi uczynił, On moim Bogiem. To mój Pan wiele mi uczynił, On mnie uzdrowił - oczywiście przy mocnym wsparciu Diakonii Muzycznej.

Do "czuwającej" postawy młodzieży, Papież nawiązał tuż po zakończonej Mszy św. kanonizacyjnej. Mówił wtedy między innymi: "Pozdrawiam młodzież, która tej nocy czuwała na modlitwie. Nie widać po nich, żeby się im chciało spać. Odpowiadając na harcerskie Czuwaj, mówię wszystkim czuwajcie".

Powyższą zachętę Ojca Świętego, młodzi wciąż starają się realizować przez zaangażowanie w różne wspólnoty eklezjalne. Kolejne już pokolenie podejmuje posługę ewangelizacyjną w Diakonii Muzycznej, która aktualnie pod batutą dr Moniki Brewczak, animuje Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej oraz inne ważne wydarzenia wiary. Diakonia Muzyczna ma na swoim koncie już znaczny dorobek ewangelizacyjny i artystyczny utrwalony na płycie W Jego imię idź.

Z perspektywy 20 lat śmiało można powiedzieć, że Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej jest błogosławionym owocem pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Dukli i Krosna.

Za tamte święte chwile z Janem Pawłem II - niech będzie uwielbiony Bóg w swoich Aniołach i w swoich świętych, a zwłaszcza w świętym Janie z Dukli.
                                                                         Ks. Tadeusz Biały z Diakonią Muzyczna AP

 

TVP RZESZÓW

Taniec-tvp-rz

 

PORTALPRZEMYSKI.PL

Taniec-portal

 
taniec_uwielbienia_kwi2016_115
 

MAGAZYN KATOLICKI TVP RZESZÓW - SMAP USTRZYKI DOLNE 2017r.

SMAP1

SMAP2

 
Kochani,
ustrzycki SMAP (7-9 kwietnia 2017) kolejny raz przekonał nas jak dobry jest Pan Bóg ? uśmiechnął się do wszystkich m. in. przez błękit nieba:); hojnie pobłogosławił także Diakonii Muzycznej w jej twórczości artystycznej i ewangelizacyjnej. Niewątpliwie, przez piękny śpiew i muzykę Chrystus miał jeszcze większa siłę przebicia do serc kilku tysięcy dziewcząt i chłopców.
Niech Bóg będzie uwielbiony w posłudze Diakonii Muzycznej i w twórczej obecności każdej i każdego z Was w stolicy Bieszczadów.
Życzymy Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy - ciągłego otwierania się na tchnienie Ducha Świętego, byśmy w Jego mocy śpiewali Ewangelię, także codziennym życiem i z entuzjazmem podejmowali kolejne wyzwania ewangelizacyjne ? Alleluja, Alleluja!
Ks. Tadeusz Biały i Monika Brewczak
Ps.
W znaku misji bieszczadzki Anioł Posłania wręczył nam bilet misjonarza z katalogiem zadań apostolskich, pośród których ?szósty? odnosi się w sposób szczególny do Diakonii Muzycznej -  ?Być pięknym i twórczym?. To znakomita inspiracja, aby już teraz pomyśleć i ?zaklepać? termin wakacyjnej edycji warsztatów muzycznych (21-25 sierpnia 2017 r.).
Kochani,
ustrzycki SMAP (7-9 kwietnia 2017) kolejny raz przekonał nas jak dobry jest Pan Bóg - uśmiechnął się do wszystkich m. in. przez błękit nieba:); hojnie pobłogosławił także Diakonii Muzycznej w jej twórczości artystycznej i ewangelizacyjnej. Niewątpliwie, przez piękny śpiew i muzykę Chrystus miał jeszcze większa siłę przebicia do serc kilku tysięcy dziewcząt i chłopców.  
Niech Bóg będzie uwielbiony w posłudze Diakonii Muzycznej i w twórczej obecności każdej i każdego z Was w stolicy Bieszczadów.
Życzymy Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy - ciągłego otwierania się na tchnienie Ducha Świętego, byśmy w Jego mocy śpiewali Ewangelię, także codziennym życiem i z entuzjazmem podejmowali kolejne wyzwania ewangelizacyjne - Alleluja, Alleluja!

                                                           Ks. Tadeusz Biały i Monika Brewczak

Ps.W znaku misji bieszczadzki Anioł Posłania wręczył nam bilet misjonarza z katalogiem zadań apostolskich, pośród których "szósty" odnosi się w sposób szczególny do Diakonii Muzycznej -  "Być pięknym i twórczym". To znakomita inspiracja, aby już teraz pomyśleć i "zaklepać" termin wakacyjnej edycji warsztatów muzycznych (21-25 sierpnia 2017 r.).
 

                                              Idźcie i ...śpiewajcie Ewangelię

 

Młodzi posługujący w Diakonii Muzycznej AP bardzo odpowiedzialnie podeszli do sprawy Jezusa z Nazaretu, którego Ewangelię śpiewać będą podczas SMAP w Ustrzykach Dolnych (7-9 kwietnia 2017).
Młodzi posługujący w Diakonii Muzycznej AP bardzo odpowiedzialnie podeszli do sprawy Jezusa z Nazaretu, którego Ewangelię śpiewać będą podczas SMAP w Ustrzykach Dolnych (7-9 kwietnia 2017).
W sobotę (18 marca br.) na próbie generalnej stawiła się ponad setka młodych artystów, aby szlifować struny głosowe, instrumentalne i struny duszy na ustrzycki SMAP.
A to wszystko ze względu na Jezusa, który potrzebuje dzisiaj wiernych i dobrych uczniów zatroskanych o jakość ewangelizacji, również przez śpiew i muzykę. 
Naszym artystom towarzyszyli także rodzice, a zajęcia prowadziła dr Monika Brewczak, dyrygent Diakonii.
Niżej prezentujemy foto-relację  z sobotniej twórczości w obiektywie p. Doroty Lasota, której bardzo dziękujemy za utrwalenie chwili i klimatu

                                                             ks. Tadeusz Biały
 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z Próby Generalnej SMAP w Ustrzykach Dolnych, która odbyła się w Bursie Szkolnej w Przemyślu 18 marca 2017r.

Autorem Galerii jest Pani Dorota Lasota

IMGP6110

 
SMAP2017
 
dm12
rewers
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :