W niedzielę 24 czerwca 2012 r. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu o godz. 11.30 odbywały się uroczystości związane z 70 rocznicą święceń kapłańskich ks. abp Ignacego Tokarczuka. Przed Jubileuszową Mszą Świętą ks. abp Józef Michalik ogłosił decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI o   przyznanych odznaczeniach dla świeckich i duchownych osób archidiecezji przemyskiej, jako wyraz wielkiego uznania dla ich twórczego zaangażowania eklezjalnego. Miło nam poinformować, ze wśród odznaczonych znalazła się p. Monika Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej, która otrzymała Papieski Medal "Benemerenti" (dobrze zasłużony dla Kościoła). Pani Monika odebrała medal z rąk ks. abp Józefa Michalika w towarzystwie swego męża Marka oraz trójki wspaniały synów: Maksymiliana (5 miesięcy), Michała (6 lat) oraz Mateusza (12 lat). Pani Moniko - gratulujemy!

Ks. Tadeusz Biały

 

MARSZ "STOP LAICYZACJI"  w PRZEMYŚLU

12 maja w Przemyślu odbył się Marsz pn. "STOP LAICYZACJI". Wydarzenie eklezjalne i patriotyczne rozpoczęło się Mszą św. w Kościele Księży Salezjanów, której przewodniczył bp Marian Rojek, sufragan przemyski, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Więcej…

 

Świadectwo Ani wypowiedziane - 30 kwietnia 2011 r., g. 20.00  - w Przemyślu (Rynek Miasta) podczas Modlitewnego Czuwania w Wigilię Uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II (01.05.2011)

Więcej…

 
Kochani!,
bardzo dziekuję Wam za przyjazd do Przemyśla, by w sobotni wieczór - 30 kwietnia 2011 r. - animować Modlitewne Czuwanie w Wigilię Uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II. Cieszę się, że Pan Bóg dał dobrą pogodę i, że na rynku przemyskim zgromadziło się kilka tysięcy osób! Jestem przekonany, że w ten historyczny wieczór, Jan Paweł II z dumą patrzył na modlący się i czuwający Przemyśl. w tym także i na Diakonię Muzyczną pod batutą p. Moniki Brewczak. Zaprezentowane nowe Oratorium "Pokolenie JP II" i animacja Liturgii, stworzyły klimat modlitewnego obcowania z bł. Janem Pawłem II i ze Wszystkimi Świętymi. Kto uczestniczył w czuwaniu to potwierdzi, że tego sobotniego wieczora niebo łączyło się z ziemią...; Dziekuję także za obecność Pedagogom i Rodzicom, którzy coraz częściej  towarzyszą Diakonii  podczas takich wydarzeń wiary. W tych dniach odpocznijcie trochę, ale pamiętajcie i o nauce (ważne!), a już wkrótce (14-16 października 2011) w Przemyślu odbędzie się Ogólnopolskie Dziękczynienie za Beatyfikację Jana Pawła II z udziałem Episkopatu Polski czyli Księzy Biskupów ze wszystkich polskich diecezji. Planowany jest także twórczy udział Diakonii w tych papieskich uroczystosciach. poprzedzony, jak zwykle, warsztatami formacyjno-muzycznymi. Boże Szczęść!
Ks. Tadeusz Biały - duszpasterz Diakonii  Muzycznej
 

Pozdrawiam całą Załogę Diakonii Muzycznej z radosną informacją, że w piątek - 26 listopada br., o godz. 18.00 - w Lesku (Synagoga) odbędzie się wielki "Koncert Doktorski" pani Moniki Brewczak. Wszystkich posługujących w Diakonii prosimy o modlitewne wsparcie naszej Pani Dyrygent, a mieszkających w Lesku i w okolicy o udział w Koncercie.

Pani Moniko - gratulujemy kolejnych osiągnięć intelektualnych i artystycznych. Boże Szczęść!

                                                                                                 Ks. Tadeusz Biały

 
dm12
rewers
Z Radia Fara :
Archidiecezja Przemyska
Polecamy :